Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Kury i kuraki » Kura Dorking

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Kura Dorking

Kura rasy Dorking
Kura rasy Dorking
     Kura rasy Dorking została wyhodowana na terenach Wielkiej Brytanii. Prawdopodobnie kura ta należy bo bardzo starych ras ptaków ozdobnych, które to na obszary Wielkiej Brytanii trafiły wraz z inwazją Imperium Rzymskiego, ale pierwsze zmianki na jej temat datuje się na XIX wieku. Kury rasy Dorking charakteryzują się bardzo dobrą nieśnością. Została także wyhodowana odmiana miniaturowa.

Wygląd


     Głowa kur rasy Dorking jest średniej wielkości, znajduje się na niej duży pojedynczy grzebień z wyraźnymi ząbkami. Grzebień ma barwę czerwoną. Dzwonki są dość długie, mają zaokrąglony kształt. Zausznice także mają barwę czerwoną, są średniej wielkości. Dziób średniej wielkości, bardzo mocny ma barwę jasną. Szyja bardzo długa, obficie opierzona. Grzbiet dość szeroki i opadający. Kura Dorking posiada sylwetkę w kształcie przypominającym prostokąt, ma nisko osadzoną pierś. Pierś ptaka jest bardzo wydatna, zaś brzuch jest bardzo dobrze rozwinięty. Skrzydła długie, nieco odstające od tułowia. Ogon u kogutów tej rasy jest bardzo dobrze rozwinięty i wyraźnie rozłożysty. Na ogonie znajdują się sierpówki opadające. Nogi bardzo dobrze rozwinięte, skoki pięciopalczaste. Nogi nie posiadają na sobie żadnego opierzenia. Kury i kuraki rasy Dorking występują w wielu odmianach barwnych, ale najczęściej można spotkać odmianę barwną kuropatwianą srebrną.
Masa ciała koguta
 • 4500g
  Masa ciała kury
 • 2500g
  Masa ciała jaja
 • od 50 g do 60 g

 • Komentarze (1)
  Autor: ~janusz     (2016-01-07,  14:46:54)      [odpowiedzi: 0]     (IP: 95.51.68.182)Odpowiedz
  Temat:

  ,,Gracja" -dostojna


  Tak można powiedzieć o Kurze Droking , gdzie można nabyć dorosłe osobniki ,kurczęta lub jaja lęgowe .
  502336001


  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: 6minusplus 10 = <= Napisz wynik działania.
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!