Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Kury i kuraki » Kura Onagadori

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Kura Onagadori

KUra rasy Onagadori na drzewie barwa biała
Kura rasy Onagadori na drzewie barwa biała
     Kura Onagadori należy do grupy najstarszych kur ozdobnych. Rasa ta została wyhodowana w Japonii. Kura Onagadori na tereny Europy została sprowadzona po raz pierwszy w 1878 roku, od razu zyskała wielką popularność i sympatie wśród hodowców ptaków ozdobnych. Zajmowanie się tą rasą ptaków okazało się nie łatwe, dlatego jej hodowla na terenach Europy szybko zanikła, lecz na nowo zyskała popularność w latach 70-tych XX wieku. Rasa kur Onagadori charakteryzuje się bardzo długim ogonem, pióra z ogona koguta były kiedyś wykorzystywane jako ozdoby. W 1978 roku na wystawie ptaków ozdobnych w Norymberdze, został zaprezentowany kogut z ogonem o długości trzynastu metrów. Chodowa tej rasy ptaków jest bardzo trudna i pracochłonna, wymaga ogromnego zaangażowania w pracę hodowlaną od hodowcy. Z natury jest to bardzo spokojna rasa, bardzo szybko przyzwyczajają się do swojego opiekuna i nowego miejsca.

Wygląd


     Ptaki tej rasy posiadają niewielką głowę, na której znajduje się duży pojedynczy grzebień. Na grzebieniu znajduje się kilka ładnie wyciętych ząbków. Dzwonki barwy czerwonej maja kształt zaokrąglony, są duże. Zausznice zaś są białe i mają okrągły kształt. Dziub kur i kuraków tej rasy jest lekko zakrzywiony oraz dość długi. Grzbiet lekko opadający, szeroki. Skrzydła dość długie, nieco odstają od tułowia. Nogi średniej długości, mocno opierzone, uda bardzo dobrze zbudowane, mocno opierzone. Skoki nie posiadają na sobie piór, są barwy oliwkowej. Ogon u kogutów tej rasy jest nadzwyczaj piękny. Już koguty w wieku 5 lat, posiadają ogony o długości około 5 metrów. Kura Onagadori występuje w wieku odmianach barwnych, do najpopularniejszych odmian należy barwa biała, czerwona z czarnym ogonem, pięciobarwna, srebrzystoszyja, złocistoszyja oraz tak zwane dzikie.
Kogut rasy Onagadori
Kogut rasy Onagadori
Masa koguta
 • 1800g
  Masa kury
 • 1350g
  Masa jaja
 • 40g
  Barwa skorupki
 • biała

 • Komentarze (0)
  Brak komentarzy do tego artykułu

  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: 6minusplus 4 = <= Napisz wynik działania.
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!