Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Kury i kuraki » Karzełek Belgijski

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Karzełek Belgijski

      Karzełek belgijski został wyhodowany w Belgii, na terenach miejscowości o nazwie Uccle. Karzełek Belgijski jest małą kurą, o pięknym wyglądzie, a w szczególności, rasa ta, charakteryzuje się pięknie w odmianie łapciatej. Karzełek belgijski bardzo dobrze lata, każdy hodowca powinien pamiętać aby woliera, w której przebywają ptaki, była ogrodzona wysokim ogrodzeniem. Ptaki powinny mieć zapewnione suche podłoże, aby pióra na ich łapciach nie brudziły się.

WYGLĄD


      Głowa karzełka belgijskiego jest średniej wielkości, posiada bardzo obfite bokobrody, które zakrywają dzwonki wraz z zausznicami. Grzebień ptaków jest duży i czerwony, swoim kształtem jest prosty, ma bardzo wyraźne wycięte ząbki. Oko jest otoczone czerwoną obwódką. Dziób jest krótki, bardzo mocny, swoim kształtem przypomina haczyk. Szyja karzełka belgijskiego jest średniej wielkości, pokryta jest gęstymi piórami, które opadają aż na grzbiet ptaka. Karzełek ma bardzo pełną oraz wydatną pierś. Skrzydła są długie i bardzo silne. Grzbiet karzełka belgijskiego jest długi, ale nie należy do zbytnio szerokich. Nogi ptaków są bardzo mocne, znajduje się na nich bardzo dużo piór, które obficie kształtują łacie karzełka. Ogon koguta jest bardzo duży i pełny, znajdujące się na nim sterówki są proste. Karzełek belgijski występuje w wielu odmianach barwnych.
Waga koguta:
 • 600 g
  Waga kury
 • 500 g
  Masa jaja :
 • 30 g

 • Komentarze (0)
  Brak komentarzy do tego artykułu

  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: 6minusplus 2 = <= Napisz wynik działania.
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!