Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Kury i kuraki » Kura shoukoku

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Kura shoukoku

Dwie młode kury shoukoku
Dwie młode kury shoukoku
     Kury i kuraki rasy shoukoku prawdopodobnie zostały wyhodowane Chinach, skąd zostały wywiezione do Japonii, gdzie są znana od I wieku. Kury i kuraki tej rasy należą do bardzo starej rasy ptaków ozdobnych. Ptaki te charakteryzują się duża walecznością, ponieważ dawniej były wykorzystywane do walk. Rasa ta jest bardzo ładna, posiada długi i bardzo efektowny ogon. Kura rasy shoukoku znana jest ze swojego śpiewu, który może trwać nawet około 10 sekund. Na terenach Japonii rasa ta jest powszechnie bardzo znana i hodowana jako kura ozdobną, w Europie kury i kuraki rasy shoukoku są niestety mało rozpowszechnione.

Wygląd


     Kury i kuraki posiadają średniej wielkości głowę, na której znajduje się duży pojedynczy grzebień, posiadający pięć ząbków. Ptaki posiadają średniej wielkości dziob, który jest mocny i nieco zagięty. Ptaki posiadają zausznice barwy czerwonej o średniej wielkości, które mają kształt elipsy. Zaokrąglone dzwonki są duże, zaokrąglone oraz wydłużone. Grzbiet jest nieco rozszerzony w partii barków, zwęża się w kierunku tyłu. Pióra na szyi są długie i obfite, opadające na grzbiet. Grzbiet jest nieco opadający. Duże skrzydła, są ostro zakończone. Ogon u koguta rasy shoukoku. jest bardzo długi i obfity, posiada silne sierpówki, które są zakrzywione. Ogon dotyka ziemi. Nogi są wysokie, bardzo silne. Skoki także długie. Kury i kuraki rasy shoukoku występują w wielu odmianach barwnych. Do barw najpopularniejszej tej rasy zalicza się barwa biała oraz srebrzysto- kuropatwiana.
Młoda kura rasy shoukoku
Młoda kura rasy shoukoku
Masa dorosłego koguta
 • 2000g
  Masa dorosłej kury
 • 1600
  Masa jaja
 • około 40g
  Barwa skorupki
 • kremowa

 • Komentarze (0)
  Brak komentarzy do tego artykułu

  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: 4minusplus 6 = <= Napisz wynik działania.
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!