Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Kury i kuraki » Kura Gatinaise

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Kura Gatinaise

Kura rasy Gatinaise
Kura rasy Gatinaise


     Kura Gatinaise posiada ładną budowę ciała, jest ptakiem bardzo eleganckim, została wyhodowana w środkowej Francji, a dokładnie w regionie Gatinais. Od samego początku była hodowana wyłącznie ze względu na pozyskane mięsa i jaj, obecnie hodowana także ze względów hobbystycznych jako ptak ozdobny.

Wygląd


     Kura Gatinaise posiada średniej wielkości głowę, na której mieści się pojedynczy, gruby grzebień, z kilkoma wyraźne wyciętymi ząbkami. Dzwonki duże, szerokie, dobrze zaokrąglone, w barwie czerwonej. Zausznice bardzo gładkie, także zaokrąglone, w barwie czerwonej. Policzki bardzo gładkie. Dziób bardzo silny, długi, w barwie różanej. Oczy ptaków posiadają barwę pomarańczowo-czerwoną. Szyja długa, nieco wygięta. Grzbiet dość długi i szeroki. Tułów dobrze rozwinięty, tak samo jak brzuch, który dodatkowo jest bardzo wydatny. Pierś pełna, wydatna, zaokrąglona. Skrzydła średniej długości, dobrze przylegają do tułowia. Kura posiada bardzo wystające kości ramieniowe, dzięki czemu sylwetka jest nieco kanciasta. Ogon u koguta tej rasy jesr bardzo pełny, szeroki, sierpówki w ogonie są nieco zagięte. Nogi bardzo silne, nieco opierzone. Skoki nieopierzone, długie, w barwie białej z lekkim różanym zabarwieniem. Kura Gatinaise występuje w jednej odmianie barwnej - białej.
Pisklęta rasy Gatinaise
Pisklęta rasy Gatinaise
Waga koguta
 • od 3500g do 4000g
  Waga kury
 • od 2500g do 3000g
  Masa jaja
 • 60g
  Barwa skorupki
 • Biała

 • Komentarze (0)
  Brak komentarzy do tego artykułu

  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: 1minusplus 2 = <= Napisz wynik działania.
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!