Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Kury i kuraki » Kura totenko

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Kura totenko

Kogut rasy totenko
Kogut rasy totenko
     Kury i kuraki tej rasy zostały wychodowane w Japonii. Kura totenko należy do bardzo eleganckich i efektownych ptaków ozdobnych. Wyselekcjonowana prawdopodobnie pod koniec XIX wieku. Zyskała wielką popularność wśród hodowców ptaków ozdobnych pod koniec XX wieku. Kury i kuraki rasy totenko posiadają średnią budowę ciała. W Japonii ta rasa kur jest bardzo popularna i chętnie hodowana, na terenach Europy dopiero zaczyna pozyskiwać nowych miłośników wśród hodowców amatorskich. Kura tej rasy znana jest z charakterystycznego i bardzo długiego śpiewu, który może trwać nawet pół minuty. Kogut tej rasy zazwyczaj lubi piać tuż przed świtem, jego donośny głos ogłasza wszystkim nadchodzący nowy dzień. Wśród hodowców tej rasy ptaków ozdobnych śpiew koguta jest uważany za bardzo czysty oraz mający elegancką melodię.

Wygląd


     Kury i kuraki totenko posiadają dość dużą głowę, na której znajduje się pojedynczy grzebień, posiadający pięć ząbków. Dzwonki zaokrąglone, duże o barwie czerwonej. Zausznice duże, kształtem zaokrąglone o barwie białej. Oczy kury i kuraka totenko mają barwę czerwoną, która może przechodzić w barwę brązową. Dziób bardzo mocny, po mimo tego, ze jest mały. Szyja ptaka jest długa, nieco zakrzywiona. Grzbiet o średniej wielkości, mocno pochylony. Pierś bardzo wydatna, pełna. Brzuch dobrze zbudowany. Skrzydła ptaka są długie. Sierpówki są bardzo długie, ładnie zagięte. Ogon u koguta rasy totenko jest szeroki i duży, porośnięty obficie piórami. Pióra znajdujące się na ogonie koguta tej rasy mogą nawet osiągnąć długość ponad 100 cm. Uda bardzo silne, dobrze zbudowane. Skoki mają średnią długość, także są bardzo mocne. Kury i kuraki rasy totenko najliczniej i najczęściej występują w barwie tak zwanej pięciobarwnej.
Kura rasy totenko w kurniku
Kura rasy totenko w kurniku
Masa ciała dorosłego koguta
 • od 1800g do 2300g
  Masa ciała dorosłej kury
 • od 1300g do 1800g
  Masa jaja
 • około 40g
  Barwa skorupki
 • od biało- kremowej do barwy brązowej

 • Komentarze (0)
  Brak komentarzy do tego artykułu

  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: 2minusplus 9 = <= Napisz wynik działania.
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!