Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Kury i kuraki » Kura hamburska

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Kura hamburska

Kogut rasy hamburskiej
Kogut rasy hamburskiej
     Kura hamburska należy do najstarszych ras kur, została wyhodowana w Holandii. Pierwsze zmianki na temat tej rasy pojawiły się w 1740 roku, gdy zyskały większą popularność zostały sprowadzone na tereny Anglii. Z początku nosiły nazwę kur holenderskich, następnie jednak przyjęła się nazwa kury hamburskie (ta nazwa wzięła się dlatego, że ptaki zostały przywiezione z portu Hamburg). Z początku rasa była hodowana jako ptak ozdobny. Istnieje też odmiana miniaturowa.

Wygląd


     Rasa ta posiada budowę ciała bardzo lekką i drobną. Ptaki te charakteryzują się bardzo zgrabną i elegancką budową ciała. Ptaki tej rasy posiadają ładnie zbudowaną głowę. Na głowie znajduje się grzebień różyczkowy, który ma szeroki kształt z przodu i zwęża się w tył. Grzebień jest rozwidlony. Dzwonki małe, cienkie, dobrze zaokrąglone, barwy czerwonej. Zausznice mają kształt kulisty, są niezbyt duże, mają barwę białą. Policzki u tej rasy nie są opierzone. Oczy maja ciemną barwę, która może mieć kolor czarny lub ciemno-czerwony. Dziub kur i kuraków rasy hamburskiej jest krótki, prosty, posiada jasną barwę na czubku, zaś ciemnieje w kierunku nasady. Grzbiet dość długi, pochylony, wąski. Pierś bardzo pełna, wysoka, kształtem zaokrąglona. Szyja o średniej długości nieco wygięta. Skrzydła dostatecznie długie, dobrze przylegają do ciała ptaków. Uda posiadają ładny kształt, skoki nie posiadają na sobie żadnego upierzenia, maja barwę niebieskawą. Ogon u koguta rasy hamburskiej jest bardzo pełny, sierpówki długie, bardzo silnie zagięte w dół.
Dwie kury i kogut rasy hamburskiej w kurniku
Dwie kury i kogut rasy hamburskiej w kurniku
     Kury i kuraki rasy hamburskiej występują w bardzo licznych odmianach barwnych, do najpopularniejszych odmian należy barwa srebrna oraz czarno nakrapiana.
Masa ciała koguta
 • od 2000g do 2500g
  Masa ciała kury
 • od 1500g do 2000g
  Masa jaja
 • ok 50g

 • Komentarze (0)
  Brak komentarzy do tego artykułu

  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: 4minusplus 10 = <= Napisz wynik działania.
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!