Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Kury i kuraki » Kura Bourbonnaise

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Kura Bourbonnaise

Kura
Kura
     Kura bourbonnaise została wyhodowana w Francji, jest to bardzo elegancka kura o ładnej budowie ciała. Kura bourbonnaise porusza się z wielką gracją, chodzi na mocno wyprostowanych nogach, unoszonych wysoko, sprawia wrażenie bardzo dumnej. Pierwotnie kury tej rasy były hodowana na mięso, następnie zyskały duże uznanie wśród hodowców ptaków ozdobnych.

Wygląd


     Głowa bardzo ładnie zbudowana, na niej znajduje się duży, prosty grzebień w kolorze czerwonym. Dzwonki są zaokrąglone, mają średnią wielkość, ich kolor jest czerwony. Zausznice są w takiej samej barwie jak dzwonki, niezbyt duże. Oczy dość duże, wyraźnie widoczne, w barwie ciemnopomarańczowej. Dziób bardzo silny, krótki w jasnej barwie. Grzbiet wyraźnie pochylony, długi, nieco uniesiony. Skrzydła o średniej wielkości, nieco odstają do ciała kury. Pierś pełna, bardzo wydatna, kształtem zaokrąglona. Brzuch bardzo dobrze rozwinięty. Kura bourbonnaise posiada średnią wielkość ciała. Uda bardzo silne, skoki nie opierzone, długie, w barwie białej z delikatnym różowym odcieniem. Ogon u koguta tej rasy jest dość szeroki, pełny, z długimi sierpówkami. Kury tej rasy występują w różnych barwach, ale do najpopularniejszych odmian barwnych zalicza się odmiana kolumbia.
Waga ciała dorosłego koguta
 • 3500g
  Waga ciała dorosłej kury
 • 2500g
  Masa jaja
 • 70g
  Barwa skorupki
 • jasnożółta

 • Komentarze (0)
  Brak komentarzy do tego artykułu

  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: 4minusplus 1 = <= Napisz wynik działania.
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!