Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Kury i kuraki » Wędkarz z Limousin

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Wędkarz z Limousin

Kura
     Kura Wędkarz z Limousin to bardzo stara rasa kur, która była hodowana w zachodniej Francji (region Correze). Nazwa tej rasy ma ciekawą historię , ponieważ pióra koguta tej rasy o barwie niebieskiej, są bardzo cenione przez wędkarzy, którzy wykorzystują pióra koguta do produkcji, cieszących się wielkim zainteresowaniem sztucznych much - pomocnych przy połowie ryb. Kura Wędkarz z Limousin wyła hodowana ze względu na pozyskanie piór oraz jaj.

Wygląd


Wygląd     Głowa tej rasy kur jest średniej wielkości. Na głowie znajduje się grzebień, który składa się z piciu lub siedmiu ząbków. Dzwonki gładkie w barwie czerwonej. Zausznice dość mocno rozwinięte, zaś policzki są nagie w barwie czerwonej. Oczy w barwie pomarańczowo- czerwonej. Dziób dość krótki w barwie ciemnego rogu, jest dość silny. Szyja prosta. Kura Wędkarz z Limousin charakteryzuje się ciałem o średniej budowie, jej grzbiet jest krótki i nieco pochylony ku tyłowi. Pierś jest wyraźnie wystająca, zaś brzuch jest słabo rozwinięty, skrzydła bardzo dobrze przylegają do tułowia. Uda u tej rasy kur są bardzo silnie zbudowane. Skoki cienkie, gładkie, w barwie jasnoszarej, lecz po bokach są w barwie różowej. Palce cztery, pazurki są w barwie białej, zaś ostrogi są bardzo wydatne. Ogon koguta tej rasy jest usytuowany prawie pionowo, wręcz prostopadle do linii grzbietu. Sierpówki są niezbyt obfite, są zagięte, charakteryzują się średnią wielkością. Istnieją dwie odmiany barwne kur rasy Wędkarz z Limousin, czarna i niebieska. Występuje także odmiana miniaturowa tej rasy.
Masa koguta
 • 2500g do 3000g
  Masa kury
 • do 2000g
  Masa jaja
 • 55g
  Barwa skorupki
 • nieco wpada w barwę różową

 • Komentarze (0)
  Brak komentarzy do tego artykułu

  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: 3minusplus 10 = <= Napisz wynik działania.
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!