Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Kury i kuraki » Kura searama

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Kura searama

Searama
Searama
     Searama to najmniejsza rasa ptaków ozdobnych na świecie. Kura wywodzi się z Malezji, była bardzo popularną i chętnie hodowaną kurą na terenach Japonii i w Europie. Kura searama posiada ładną budowę ciała, a jej wymiary są niewielkie.Wygląd


     Głowa kury tej rasy jest dość duża w stosunku do wielkości całego ciała. Na głowie znajduje się duży, prosty grzebień w barwie czerwonej, charakteryzujący się bardzo wyraźnie wyciętymi ząbkami. Searama posiada duże dzwonki o zaokrąglonym kształcie. Zausznice są w barwie białej. Dziób ptaków jest o średniej wielkości, nieco zagięty, o jasnej barwie. Grzbiet ptaków tej rasy jest wąski oraz krótki, pierś jest bardzo wydatna. Skrzydła kury searama są długie, bardzo mocne, wyraźnie odstające od tułowia. Ogon u kogutów tej rasy jest duży, znajdują się na nim sierpówki długie, bardzo proste. Ogon przez koguta jest noszony pionowo, jest wielkości prawie takiej samej jak całe ciało kuraka. Nogi bardzo mocne i krótkie.


     Występuje wiele odmian barwnych rasy kur i kuraków searama. Ptaki te cechują się bardzo zmienną barwą upierzenia. Stadko gatunku tej rasy prezentuje się bardzo atrakcyjnie, ponieważ swoim wyglądem przypominają kolorowe punkciki które bardzo szybko się przemieszczają, a to zasługa ich małej budowy ciała.
Masa koguta
 • od 400g do 500g
  Masa kury
 • od 200g do 300g
  Masa jaja
 • od 20g do 30g

 • Komentarze (0)
  Brak komentarzy do tego artykułu

  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: 5minusplus 1 = <= Napisz wynik działania.
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!