Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Kury i kuraki » Kura Andaluzyjska

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Kura Andaluzyjska

Kogut rasy andaluzyjskiej
Kogut rasy andaluzyjskiej
     Kura Andaluzyjska należy do starszych ras kur o których to pierwsze zmianki ukazały się około 1846 roku. Nazwa rasowa tej rasy wywodzi się od prowincji Andaluzji w Hiszpanii, na której to terenach kury zostały wyselekcjonowane z pozostałych ras kur hiszpańskich, minorki i niebieskiego bojowca staroangielskiego. Kura Andaluzyjska dużą popularność zyskała dzięki swoim pięknym piórom o barwie niebieskiej z widocznym połyskiem. Pióra te cieszą się bardzo dużym powodzeniem wśród wędkarzy, którzy to wykorzystują te pióra do produkcji sztucznych much na przynęty na ryby. Występuje także odmiana miniaturowa tej rasy.Wygląd


     Masywna rasa o bardzo dumnym wyglądzie. Kura Andaluzyjska posiada dość dużą głowę, na której znajduje się duży czerwony grzebień. Grzebień u kur tej rasy bardzo często zwisa na bok. Zausznice duże w barwie białej. Dziub bardzo silny, nieco zakrzywiony, ma narwę jasną. Oczy także są duże, mają barwę czerwono- brązową. Szyja ptaków jest długa, nieco zakrzywiona. Kury rasy Andaluzyjskiej posiadają szeroki, długi grzbiet, który jest lekko pochylony. Tułów jest szeroki oraz bardzo długi. Pierś pełna oraz bardzo wydatna. Brzuch ptaków jest bardzo dobrze rozwinięty. Skrzydła doskonale przylegają do tułowia, są dość długie. Rasa tych ptaków posiada bardzo mocne nogi. Skoki są silne, nie posiadają na sobie żadnych piór. Nogi mają barwę niebieskawo-szarą. Ogon u koguta jest bardzo dobrze rozwinięty, pełny oraz szeroki. Sierpówki znajdujące się na ogonie są bardzo długie, zakrzywione.

     Najczęściej można spotkać kury rasy Andaluzyjskiej w barwie niebieskiej, która stanowi wzorzec rasowości. Kury tej rasy są dość dobrymi nioskami, po mimo tego, że ich instynkt wysiadywania jaj nie jest silnie rozwinięty.

Kura andaluzyjska
Kura andaluzyjska
Masa ciała koguta
 • od 2000g do 2500g
  Masa ciała kury
 • od 2500g do 3000g
  Masa jaja
 • 60g
  Barwa skorupki
 • szara

 • Komentarze (0)
  Brak komentarzy do tego artykułu

  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: 4minusplus 3 = <= Napisz wynik działania.
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!