Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Kury i kuraki » Kura Plymutrok

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Kura Plymutrok

Kura Plymutrok
Kura Plymutrok
     Kura Plymutrok pochodzi z Ameryki, jej hodowcy dołożyli wszelkich starań aby stała się kurą piękną i przydatną. Kura Plymutrok charakteryzuje się szybkim przyrostem masy mięsnej i wysoką nieśnością. W roku 1850 skrzyżowano kurę rasy dominikańskiej o pojedynczym grzebieniu i kurę kochin o czarnej barwie upierzenia i w wyniku tego połączenia uzyskano nową rasę plymouth rocks. Kury te po raz pierwszy zostały zaprezentowane na wystawie ptaków ozdobnych w 1869 roku w Worcester w USA. W 1874 roku zostały one wpisane do amerykańskiego wzorca. Niedługo po tym zostały sprowadzone do Europy do Anglii. Następnie w 1880 i 1887 roku znowu przywieziono dużą ich partię do Niemiec z Anglii. Miłośnicy tej rasy założyli klub jej hodowców w 1901 roku. W 1909 roku kury Plymutrok na wystawach pokazano w barwach jastrzębiatej oraz prążkowanej, co dawniej uważane było za rzecz niewykonalną w hodowli tych kur. Istnieje wersja miniaturowa tej rasy.WYGLĄD


     Głowa ptaków jest mała, znajduje się na niej mały stojący grzebień typu pojedynczego. Partia twarzowa ptaków jest intensywnie czerwona, pokryta jest bardzo małymi piórkami. Dzwonki Kury Plymutrok są długie, zaś zausznice średniej długości ale także o barwie czerwonej. Oczy mają barwę żółtą, mogą czasami przeobrażać się w barwę czerwono-żółtą, jest to uwarunkowane daną barwą upierzenia ptaka.     Kury Plymutrok są krzepkie, duże, bardzo mocne i silne. Ptaki posiadają szeroki, głęboki tułów z szerokim grzbietem. Skrzydła wysoko umiejscowione, mocno przylegają do ciała ptaków, nie są długie. Pierś jest szeroka i bardzo dobrze wysklepiona. Ogon Kury Plymutrok jest krótki, szeroki i bardzo bujny. Ptaki noszą ogon lekko uniesiony do góry. Wierzchnie sterówki leżą na ogonie w pozycji poziomej, co jest typowe dla tej rasy. Nogi o średniej długości mają barwę żółtą, są bardzo masywne.

     Kury Plymutrok występują w następujących odmianach barwnych: biała, biała czarno gronostajowa, czarna, kuropatwiana, pręgowana, srebrzysta, żółta. (Miniatury Kury Plymutrok występują dodatkowo w złocisto-szyjnej i brązowej odmianie).

Waga ptaków podstawowych:
 • kogut 3000g do 3500 g
 • kura 2500g do 3000 g g
  Waga ptaków miniaturowych:
 • kogut 1200 g
 • kura 1000 g
  Masa jaja kur podstawowych
 • 55 g
  Masa jaja kur miniatur
 • 35 g
  Nieśność roczna kur podstawowych
 • 180 jaj rocznie
  Nieśność roczna kur miniaturowych
 • 140 jaj
  Skorupa jaja kur rasy Plymutrok, zarówno u kur podstawowych jak również u kur miniaturowych jest barwy szarej, która przechodzi w barwę ciemnoszarą.
  Wielkość obrączek u kur podstawowych
 • kogut 22
 • kura 20
  Wielkość obrączek u kur podstawowych
 • kogut 15
 • kura 13

 • Komentarze (0)
  Brak komentarzy do tego artykułu

  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: 2minusplus 1 = <= Napisz wynik działania.
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!