Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Kury i kuraki » Kura Ohiki

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Kura Ohiki

Rasa kur Ohiki
Rasa kur Ohiki
Karłowata odmiana kur rasy Ohiki większa popularnością cieszy się na terenach Niemiec niż u nas w Polsce. Hodowla kur Ohiki wymaga dużego zaangażowania. Hodowla drobiu ozdobnego w dzisiejszych czasach posiada dużą rzeszę zwolenników. Przy ogródkach domowych, można zauważyć różnorodne woliery w których hodowane są ptaki ozdobne. Dużą popularnością cieszą się bażanty.

WYGLĄD


Rasa Ohiki jest rasą kur karłowatych, która zaliczana jest do kur długoogoniastych. Budowa ciała ptaków spoczywa na krótkich nogach, dlatego patrząc na kury można powiedzieć, że cały czas siedzą na ziemi. Ptaki rasy Ohiki posiadają długi ogon oraz krótkie nogi. Nogi ptaków posiadają zielonkowatą barwę. Ogony kogutów są bardzo długie, obfite i ciągną się za ptakami po ziemi. Kury właśnie temu, ze ciągną za sobą ogon, zawdzięczają swoją nazwę - ponieważ Ohiki - w wolnym tłumaczeniu oznacza „ciągnące za sobą ogon. Sterówki ogona są w dotyku delikatne, mogą urosnąć nawet do rozmiarów od 90 do 120 cm. W połączeniu z obfitymi, wydłużonymi piórami siodła, przypominają pióropusz. Kury i koguty tej rasy charakteryzują się uniesionym przodem ciała, z dumnie wypiętą piersią. Tył jest niższy przy czym obfity ogon sterczy ku tyłowi. Skrzydła noszone są nisko i to już przez kurczęta. Spacerując po wybiegu sprawiają wrażenie siodłatych. Kury tej rasy występują w standardzie w dwóch odmianach barwnych. Złoto-szyjnej i srebrno-szyjnej (srebrzysta).
Waga kogutów
 • 900g
  Waga kur
 • 700g

 • Komentarze (1)
  Autor: jezykazmierczak7@gmail  (1)Iloœć zatwierdzonych komentarzy     (2016-03-29,  05:22:06)      [odpowiedzi: 0]
  Temat:

  kura ohiki


  witam chodowcow mam prozbe chcalbym zalozyc malom chodowle kurek ohiki interesuje mnie zakup 2 kurek i 1 koguta ZP jerzy kazmierczak Lodz peryferie


  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: 5minusplus 9 = <= Napisz wynik działania.
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!