Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
Login:
Hasło:
 
lub
Ptaki ozdobne » Kury i kuraki » Kura Koeyoshi

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Kura Koeyoshi

Kogut i kura
Kogut i kura
      Koeyoshi jest rasa kur, która pochodzi z Japonii. Kury zostały wyhodowane na terenie Północnej Japonii w XVIII wieku , jako kury śpiewające (tzn. bardzo długo piejące). W celu uzyskania tych kur, zostały skrzyżowane rasy tomaru, schokoku oraz shamo. Po kurach rasy tonaru oraz schokoku kury odziedziczyły głos, zaś po kurach rasy shamo odziedziczyły figurę. Cechy wyglądu odziedziczone po rasie shamo, są bardzo charakterystyczne i sprawiają, że rasę Koeyoshi bardzo łatwo rozpoznać. Po samym wyglądzie młodych kurek, hodowca może stwierdzić jaka mają one wartość wystawową.

      Na tereny Niemiec kury tej rasy zostały sprowadzone nie dawno, przyczynili się do tego hodowcy Visa oraz Róder. Koeyoshi nie należy do kur o dużej liczebności, ponieważ ich występowanie ogranicza się do jednego regionu w Japonii, zaś w Europie można je spotkać na terenach Belgii. Rasa ta odróżnia się od innych ras kur swoim długim pianiem, które trwa od 7 do 15 sekund, ma bardzo niską tonację.WYGLĄD


      Głowa kury rasy Koeyoshi jest szeroka o średniej długości, posiada niewielkie narośla oczne. Na głowie znajduje się potrójny grzebień typu groszkowego, w partii tylnej jest lekko uniesiony do góry. Zausznice są długie, barwy czerwonej, w górnym rogu posiadają małe białe przedłużenie. Dzwonki kury są małe, czerwone, u góry przechodzą w większe mocno pomarszczone dzwonki. Dziób kury mają mocny i masywny, z bardzo dobrze zaznaczonym wygięciem.

Pisklęta
Pisklęta
      Koeyoshi to bardzo mocne kury o grubej kości, posiadają bardzo bogate upierzenie. Imponującą masywną budowę ciała, podkreśla specyficzna pozioma sylwetka. Ramiona kury są szerokie, płaskie oraz mają średnią długość, wyraźnie opadają w kierunku dołu. Barki ptaka są szerokie, bardzo masywne, zaś skrzydła są duże oraz długie, w stanie podniecenia unoszą się do góry, tak samo robią kury rasy shamo. Skrzydła kury naturalnie płasko przylegają do ciała. Pierś ptaka jest szeroka i długa, na mostku nie znajdują się żadne pióra, ten brak piór stanowi idealne potwierdzenie czystości rasy.

      Uda kury rasy Koeyoshi są mocne i długie, maja barwę żółtawą z silnymi dużymi ostrogami. Ogon także jest długi i szeroki, nieco podniesiony, tak jak ramiona, zaś sterówki są szeroko rozstawione, luźne i nie szczepione ze sobą. U kogutów sterówki są wąskie i także długie, bardzo często dotykają podłoża. Obecnie znana jest jedna odmiana barwna kury rasy Koeyoshi tzn. srebrzysto-dzika.

Waga kogutów
 • 4000 do 4500 g
  Waga kur
 • 3000 do 4750 g
  Masa jaj
 • 45g
  Nieśność roczna kur
 • 60 - 80 jaj rocznie
 • Skorupa jaja kur rasy Koeyoshi, jest barwy jasnobrązowej.
  Wielkość obrączek u kur
 • kogut 22
 • kura 28

 • Komentarze (1)
  Autor: ~Krzysiek     (2016-08-18,  07:36:39)      [odpowiedzi: 0]     (IP: 195.116.29.250)Odpowiedz
  Temat:

  błąd


  Witam , po pierwsze na zdjęciu są shamo a nie koeyoshi, po drugie kury na zdjęciu jak i zdjęcie są moje i nie przypominam sobie bym wyraził zgodę na ich wykorzystanie.


  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: 4minusplus 7 = <= Napisz wynik działania.
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!