Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Kury i kuraki » Kura galijska

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Kura galijska (łać.Bresse Gauloise)

Kury rasy galijskiej
Kury rasy galijskiej
     Kura galijska wywodzi się z terenów południowej Francji z obszaru Bresse, czasami rasa ta nazywana jest także Bresse gauloise. Kura galijska charakteryzuje się niezwykłą elegancja i gracją. Proporcje ciała kury są idealne. Kury tej rasy pierwotnie były hodowane ze względu na pozyskanie mięsa, lecz z czasem zyskały popularność i zaczęły być hodowane także jako ptaki ozdobne.

Wygląd


     Kura galijska posiada drobną głowę, na której nie mieści się żaden czub, broda, ani bokobrody. Dziób jest bardzo silny, ma średnią wielkość. Grzebień jest pojedynczy, bardzo prosty. Grzebień nie jest zbyt wysoki, lekko zachodzi na dziób. Grzbiet jest nieznacznie pochylony. Policzki w barwie czerwonej. Oczy w barwie ciemnej, zaś źrenica ma barwę brunatną. Zausznice są białe o kształcie migdałka. Dzwonki o średniej wielkości, są cienkie i gładkie w barwie czerwonej. Szyja krótka, znajdują się na niej w partii tylnej długie i cienkie pióra. Kura galijska posiada średnią budowę ciała. Grzbiet jest szeroki i wydłużony, tak samo jak pierś. Skrzydła nie są zbyt duże, ale bardzo dobrze przylegają do tułowia ptaka. U kogutów tej ogon jest bardzo szeroki. Na ogonie znajdują się bardzo mocno rozwinięte sierpówki. Ogon tworzy wyraźny i bardzo ostry kąt wraz z linią grzbietu. Uda o budowie proporcjonalnej, skoki bardzo chude, gładkie o barwie stalowego błękitu. Kura galijska występuje w odmianie barwnej białej.
Masa koguta
 • od 2500g do 3000g
  Masa kury
 • od 2000g do 2500g
  Masa jaja
 • 60g
  Skorupka barwy
 • białej

 • Komentarze (0)
  Brak komentarzy do tego artykułu

  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: 5minusplus 9 = <= Napisz wynik działania.
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!