Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Kury i kuraki » Karzełek Niemiecki

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Karzełek Niemiecki

Karzełek Niemiecki
Karzełek Niemiecki
      Karzełek niemiecki został wychodowany w Niemczech. W celu utworzenia tej rasy, hodowcy posługiwali się w swoim selekcjonowaniu i krzyżowaniu rasami kur miejscowych odmian karłowatych. Karzełek Niemiecki posiada bardzo ładną i elegancką postawę ciała. Karzełek Niemiecki jest bardzo dobrą kurą nieśną, pierwsze hodowle były nastawione na ich nieśność, ale obecnie kiury są hodowane ze względów także hobbystycznych.

WYGLĄD

      Karzełek niemiecki ma małą głowę, swoim kształtem jest ona zaokrąglona. Grzebień znajdujący się na głowie jest pojedynczy, posiada duże i bardzo wyraźnie wycięte ząbki. Dzwonki małe, cienkie i gładkie. Zausznice zaokrąglone, mają biała barwę. Policzki czerwona, nie posiadają na sobie żadnego upierzenia. Oczy o ciemnej barwie. Szyja jest średniej wielkości. Dziób ptaków jest krótki, bardzo mocny, dziub ciemnieje w stronę nasady. Grzbiet prosty. Tułów ptaków jest prawie poziomy, bardzo mocno podkreśla ogon, który jest noszony poziomo. Skrzydła Karzełka Niemieckiego są niezbyt duże, bardzo dobrze przylegają do ciała ptaka. Pierś jest wyraźnie wystająca, nieco zaokrąglona, zaś brzuch pełny i wydatny. Nogi ptaków są cienkie o barwie szaroniebieskiej. Kogut posiada prawie poziomy ogon, jest on bardzo pełny, ma na sobie szerokie sierpówki. Karzełki Niemieckie występują w wielu odmianach barwnych.
Kury rasy Karzełki Niemieckie
Kury rasy Karzełki Niemieckie
Waga koguta
 • 700 g
  Waga kury
 • 600 g
  Masa jaja
 • 30g
  Barwa skorupy jaja jest biała.

 • Komentarze (0)
  Brak komentarzy do tego artykułu

  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: 4minusplus 9 = <= Napisz wynik działania.
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!