Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Kury i kuraki » Kura Pictave miniaturowa

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Kura Pictave miniaturowa

Młode piskle
Młode piskle
     Kura Pictave miniaturowa jest jedną rasą kur wywodzącą się z Francji, która występuję jako odmiana miniaturowa. Ta rasa kur została wyselekcjonowana z regionalnych kur karłowatych w pierwszej połowie XX wieku w zachodniej Francji, przez Raymonda Lecointre. Z samego początku kura pictave miniaturowa była hodowana jako kura nioska.Wygląd


     Kura Pictave miniaturowa posiada masywną głowę, która jest dość duża. Oczy posiadają barwę jasną. Policzki nagie, nieopierzone, w barwie czerwonej. Dzwonki w kształcie owalne maja czerwony kolor. Zausznice w kształcie migdała, w takiej samej barwie jak dzwonki. Dziób o średniej długości, bardzo mocny i silny, w barwie jasnego rodu. Szyja bardzo dobrze wygięta, niezbyt długa. Kura Pictave miniaturowa posiada nisko osadzony tułów. Grzbiet średniej długości. Pierś jest bardzo dobrze rozwinięta oraz wyraźnie wypukła. Brzuch jest bardzo dobrze wykształcony. Skrzydła kury Pictave miniaturowej są dość długie, sterówki sięgają poza obręb tułowia. Skoki krótkie, barwy białej z delikatnym czerwonym odcieniem. Posiada cztery palce. Ogon u kogutów tej rasy jest dość długi i obfity, zawsze noszony w pozycji poziomej. Ogon posiada na sobie liczne sierpówki. Kura Pictave miniaturowa posiada bardzo obfite upierzenie, które jest lekko nastraszone. Kury tej rasy występują w odmianie barwnej kuropatwianej.
Poidło dla piskląt
Poidło dla piskląt
Masa koguta
 • 800g
  Masa kury
 • 600g
  Masa jaja
 • 40g
  Barwa skorupki jaja
 • biała z domieszką żółtej barwy

 • Komentarze (0)
  Brak komentarzy do tego artykułu

  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: 6minusplus 6 = <= Napisz wynik działania.
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!