Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Kury i kuraki » Sabelpoot

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Sabelpoot

Kura sabelpoot
Kura sabelpoot
     Kura Sabelpoot zaliczana jest do bardzo starych ras kur karłowatych. Ptaki tej rasy są znane już od XVII wieku, zostały wyhodowane w Holandii. Rasa ta od początku była hodowana jako kura ozdobna.

Wygląd


      Kura Sabelpoot posiada niezbyt dużą głowę, na której znajduje się pojedynczy, prosty, średniej wielkości grzebień. Dzwonki o średniej wielkości, zaś zausznice są małe, kształtem podłużne w barwie czerwonej. Policzki kur tej rasy mają bardzo widoczny czerwony połysk. Oczy u tej rasy są w różnych odcieniach barwy czerwonej, od pomarańczowoczerwonej do ciemnoczerwonej. Szyja niezbyt długa, bardzo prosta i silna. Dziób o średniej wielkości, jego barwa zależy od odmiany barwnej upierzenia tych ptaków ozdobnych. Kury i kuraki tej rasy posiadają szeroki, lekko zaokrąglony tułów. Grzbiet krótki i szeroki. Bardzo dobrze rozwinięta jest pierś, która jest bardzo wydatna i pełna. Brzuch jest także bardzo dobrze rozwinięty. Skrzydła kur i kuraków rasy sabelpoot są długie, nieco odstające od ciała. Nogi w zależności od danej odmiany barwnej są mniej lub bardziej w ciemnej barwie. Ogon u koguta tej rasy jest bardzo szeroki oraz pełny. Kura Sabelpoot występuje w bardzo wielu odmianach barwnych.
Waga koguta
 • 850g
  Waga kury
 • 650g
  Masa jaja
 • 35g
  Barwa skorupki
 • biała

 • Komentarze (0)
  Brak komentarzy do tego artykułu

  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: 4minusplus 8 = <= Napisz wynik działania.
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!