Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Kury i kuraki » Australorp miniaturowy

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Australorp miniaturowy

Australorp miniaturowy biały
Australorp miniaturowy biały
     Australorp miniaturowy to rasa kury miniaturowej wywodząca się z Niemiec. Rasa ta powstała poprzez selekcję krzyżowania kur ras: australorp, orpintona miniaturowego, langshana oraz bernevelda. Pierwotnie Australorpy miniaturowe były hodowane dla mięsa i jaj, następnie zyskały popularność wśród hodowców ptaków ozdobnych.

WYGLĄD
     Australorp miniaturowy posiada małą głowę, na której znajduje się pojedynczy, średniej wielkości grzebień, który wyposażony jest w pięć ząbków. Oczy w barwie ciemnobrązowym, przechodzą w barwę czarną. Dziób krótki, bardzo mocny w barwie ciemnej. Policzki australorpa miniaturowego są nagie, czerwone. Zausznice mają średnią wielkość, są nieco wydłużone, koloru czerwonego. Dzwonki w barwie czerwonej, mają kształt okrągły. Szyja ptaka nie należy do długich. Grzbiet jest bardzo wyraźnie wklęsły. Brzuch dobrze rozwinięty. Pierś kury jest niska, dość szeroka oraz jest bardzo wydatna. Skrzydła nie należą do długich, mają średnią długość, dobrze przylegają do tułowia. Nogi nagie, w barwie ciemnej (wręcz w barwie czarnej). Ogon u kogutów tej rasy jest średniej wielkości.

     Australorp miniaturowy występuje w wielu odmianach barwnych, ale do najpopularniejszych należą barwy białe, czarne z zielonym połyskiem oraz niebieskie z ciemną obwódką.
Masa koguta miniaturowego
 • od 950g do 1000g
  Masa kury miniaturowej
 • około 800g
  Masa jaja
 • 35g
  Barwa skorupki
 • jasnobrązowa

 • Komentarze (0)
  Brak komentarzy do tego artykułu

  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: 1minusplus 7 = <= Napisz wynik działania.
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!