Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Kury i kuraki » Suffolk Chequor

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Suffolk Chequor

Kura Suffolk Chequor
Kura Suffolk Chequor
 • Wygląd
 • Hodowla
 •      Kura Suffolk Chequor należy do bardzo młodej i mało znanej rasy ptaków ozdobnych. Pracę hodowlane nad uzyskaniem tej rasy rozpoczął Trevor Martin w Wielkiej Brytanii począwszy od 1990 roku, pracę trwały około 15 lat, zanim hodowca był w pełni zadowolony z wychodowanych kur. W pracach hodowlanych podstawę stanowiły kury rasy Sussex i Plymouth.

  Wygląd


       Kura Suffolk Chequor posiada średniej wielkości głowę , na której znajduje się duży, prosty, czerwony grzebień. Zausznice średniej wielkości czerwone. Dzwonki w kształcie są zaokrąglone o barwie czerwonej. Szyja wyraźnie wygięta. Dziób mocny, duży o jasnej barwie. Grzbiet kur Suffolk Chequor jest krótki i wąski. Pierś bardzo pełna oraz wydatna. Skrzydła o średniej wielkości. Uda bardzo mocne, skoki bardzo silne, nie są opierzone. Ogon u koguta ma średnią wielkość, sterówki są nieco zagięte, ogon u tej rasy jest większy (na tym także polegały prace hodowlane aby uzyskać kury o szerszym ogonie). Kury tej rasy posiadają mocną i krępą budowę ciała. Nie należą do dużych kur, są raczej małe (średnie), bardzo ładnie prezentują się na wybiegu lub w wolierze. Kura Suffolk Chequor występuje wyłącznie w jednej odmianie barwnej - czarno biała nakrapiana.
  Kura Suffolk Chequor w klatce
  Kura Suffolk Chequor w klatce
  Masa ciała koguta
 • od 1250g do 1500g
  Masa ciała kury
 • od 1000g do1250g
  Masa jaja
 • od 25g do 30g
  Barwa skorupki
 • jasno brązowa lub kremowa

  Hodowla


       Kura Suffolk Chequor jest odpowiednia rasą dla każdego hodowcy kur, dla hobbystów, a nawet dla amatorów i miłośników ptaków ozdobnych. W hodowli tych kur należy zwrócić uwagę, że w tej rasie należy bardzo starannie wybierać każde nowe pokolenie, aby utrzymać charakterystyczną dla tej rasy karetkę oraz ogon, są to dwie ceny najważniejsze i pożądane.