Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Kury i kuraki » Kura tomaru

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Kura tomaru

Tomaru kogut
Tomaru kogut
     Kura tomaru należy do bardzo ras kur ozdobnych. Rasa ta została wyselekcjonowana bardzo dawno na terenach Japonii, przodkowie tej rasy pochodzą prawdopodobnie z Chin. Kury i kuraki rasy tomaru, są bardzo ładnymi, eleganckimi oraz dużymi ptakami, posiadają bardzo ładnie zbudowane ciało. Śpiew kogutów tej rasy jest bardzo charakterystyczny i miły dla ucha. Koguty śpiewają dość długo, standardowo śpiewają przez czas około 10 sekund.Wygląd


     Na głowie koguta tej rasy znajduje się duży pojedynczy grzebień, który złożony jest z pięciu ząbków. Grzebień koguta ma barwę ciemno-czerwoną. Kura w odróżnieniu od koguta ma grzebień oraz dziób w barwie czarnej. Dziób dość długi, widocznie lekko zakrzywiony. Dzwonki są duże, wyraźnie wydłużone, kształtem zaokrąglone, mają barwę ciemno- czerwoną tak jak grzebień (w przypadku kogutów). Kury i kuraki rasy tomaru posiadają zausznice o średniej wielkości, w barwie ciemno- czerwonej. Grzbiet szeroki, nieco opadający. Szyja jest dość długa, lekko zakrzywiona, bardzo gęste pióra znajdujące się na szyi opadają swobodnie na grzbiet ptaków. Pierś bardzo pełna, bardzo dobrze wydatna oraz bardzo silnie wysklepiona. Skrzydła długie, bardzo dobrze przylegające do tułowia. Kogut rasy tomaru ma bardzo piękny, szeroki i bardzo gęsto porośnięty ogon, który zawsze jest noszony przez koguta pod kątem około 40 stopni, zaś sierpówki są długie i zakrzywione. Uda bardzo mocne i duże, zaś skoki silne oraz także długie.

Tomaru kura
Tomaru kura
     Kury i kuraki rasy tomaru można najczęściej spotkać w ubarwieniu czarnym z widocznym metalicznym połyskiem. Ta rasa występuje także w bardzo cenionej odmianie barwnej białej.
Masa koguta
 • od 2500 g do 3500g
  Masa kury
 • od 2000g do 2800g
  Masa jaja
 • około 50 g
  Barwa skorupki
 • kremowa lub brązowa

 • Komentarze (0)
  Brak komentarzy do tego artykułu

  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: 2minusplus 6 = <= Napisz wynik działania.
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!