Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Kury i kuraki » Barneveld miniaturowa

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Barneveld miniaturowa

Kury rasy barneveld miniaturowe
Kury rasy barneveld miniaturowe
     Kura rasy barneveld miniaturowa została wyhodowana w Holandii. Po raz pierwszy rasa ta została zaprezentowana w Anglii w roku 1922. Po mimo zaliczania tej rasy do miniaturowej, tak naprawdę jest to ptak o średnich rozmiarów. Kura rasy barneveld miniaturowa od samego początku hodowana była jako kura nioska, lecz z czasem zyskała wielu zwolenników, szybkie pozyskiwanie popularności wśród hodowców ptaków ozdobnych doprowadziła tą rasę do otrzymania mienia kury ozdobnej.Wygląd


     Kura rasy barneveld miniaturowa charakteryzuje się niezbyt dużą głową, na której znajduje się grzebień złożony z pięciu ząbków. Grzebień jest typu pojedynczego, ma prostą budowę jest niezbyt duży. Zausznice czerwone podłużne. Kury tej rasy posiadają dzwonki kształtem zaokrąglone o barwie czerwonej jak zausznice. Oczy charakteryzują się pomarańczową barwą, która czasami może przechodzić bardziej w barwę czerwono- brązową. Dziób kur rasy barneveld miniaturowych ma kształt haczykowaty, jest bardzo mocny, krótki, w barwie żółtej z czarnymi widocznymi paskami. Szyja dość długa, nieco wygięta. Tułów zazwyczaj u tej rasy jest krótki, zaś grzbiet jest o średniej wielkości i jest szeroki. Pierś u tej rasy ptaków jest dość szeroka, kształtem zaokrąglona, tak samo jak brzuch pierś jest bardzo dobrze rozwinięta. Skrzydła dość małe, zawsze u rasowych ptaków powinny być ułożone dość wysoko. Skrzydła powinny być noszone prawie poziomo. Ogon u koguta rasy barneveld miniaturow jest bardzo szeroki, lecz niezbyt duży. Sierpówki znajdujące się na ogonie koguta są bardzo szerokie oraz wyraźnie zagięte. Nogi bardzo silne, gładkie, w barwie żółtej. Występuje wiele odmian barwnych tej rasy, ale do najbardziej popularnych zalicza się odmianę barwną biała, ciemnobrązową, czarną oraz niebieską.
Młode kury rasy barneveld miniaturowe
Młode kury rasy barneveld miniaturowe
Waga koguta
 • do 1000g
  Waga kury
 • do 900g
  Masa jaja
 • 40g
  Barwa skorpuki
 • brązowa

 • Komentarze (0)
  Brak komentarzy do tego artykułu

  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: 2minusplus 9 = <= Napisz wynik działania.
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!