Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Gołębie » Wiedeński lotny

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Wiedeński lotny

Gołąb Wiedeński lotny
Gołąb Wiedeński lotny
Gołąb Wiedeński lotny został wyhodowany w Indiach. Zyskał miłośników i jako gołąb lotny został hodowany także we Wiedniu w roku 1700. Popularność gołębia tej rasy nie malała, w 1900 roku ptaki zostały hodowane jako gołębie wystawowe. Gołębie Wiedeńskie lotne są smukłe, mają postawę wysoko uniesioną, wysoko stojącą, posiadają kanciastą głowę.



WYGLĄD Gołębie tej rasy posiadają podłużną, wąską głowę, której górna część jest płaska, zaś z wszystkich innych stron jest kanciasta. Czoło jest ukośnie przebiegające w kącie rozwartym do dzioba. Oczy ptaka są bardzo duże, znajdują się blisko pokrywy czaszki, znajdują się tuż przy dziobie, mają barwę mleczno białą z odcieniem jasnego błękitu, zaś źrenica jest mała. Brew ptaka jest gładka, szeroka, w barwie od niebieskiej do czarnej. U gołębie o czerwonym oraz żółtym upierzeniu brew jest o barwie od cielistej do czerwonej. Dziób gołębia jest o średniej długości, cienki, umieszczony poziomo, przecięcie dzioba jest równoległe do płytki głowy, która przebiega pod oczyma. Barwa dzioba jest czarna, u gołębi o upierzeniu czerwonym oraz żółtym jest w barwie cielistej lub rogowej. Woskówki gołębia są dość słabo rozwinięte.

Szyja gołębia Wiedeńskiego lotnego jest dość długa, cienka, noszona przez ptaka pionowo. Gołąb posiada dobrze wykrojone podgardle. Pierś ptaka jest wąska, i nie jest wysunięta do przodu, zaś plecy są wąskie i opadające. Skrzydła gołębia są długie, wąskie, zaś łopatki są dość odstające, spoczywają lekko na ogonie. Ogon gołębia jest wąski, ukośnie opada w jednej linii z plecami, jednak nie dotykają podłoża. Nogi ptaka są dość długie, bardzo cienkie, wąsko oraz prosto stoją obok siebie. Uda gołębia są bardzo dobrze opierzone, zaś jego skoki nie posiadają na sobie żadnego opierzenia. Gołębie o jasnobocianowatym upierzeniu oraz niebieskich, występują ptaki z krótkimi papuciami. Kolor pazurków u tej rasy zależny jest od posiadanego przez ptaka koloru dzioba.

Gołębie Wiedeńskie lotne posiadają wąskie i bardzo dobrze przylegające upierzenie. Występują w następujących odmianach barwnych: ciemnobocianie, jasnobocianie, niebieskie,Bocianie w kolorach: czarnym, czerwonym, żółtym, Kibic w kolorach niebieskie, czarne, czerwone, żółte. Roszeniowo pstre w kolorachczarne, czerwone, żółte.

Gołębie Wiedeńskie lotne niebieskie ich podstawowym kolorem jak nazwa wskazuje jest niebieski, głowa gołębia jest ciemno niebieska, tarcze skrzydeł posiadają barwę czysto niebieską z wąskim czarnymi pasami oraz z poprzeczną wstęgą na samym końcu ogona, kolor szyi ptaka jest chrząszczowo-zielona, z połyskiem (u samic jest dozwolona nieco ciemniejsza barwa tarczy znajdująca się na skrzydłach. BŁĘDAMI w wyglądzie u gołębi Wiedeńskich lotnych niebieskich jest widoczny miedziany nalot znajdujący się na szyi, widocznie jaśniejsza głowa, plecy oraz brzuch. Widocznie zakopcony kolor, zbyt szerokie lub zbyt mało ostre pasy.

Gołąb Wiedeński lotny czarny
Gołąb Wiedeński lotny czarny
Gołębie Wiedeńskie lotne ciemnobocianie ich głowa, dość mały stanik oraz szyja są w barwie czarno-niebieskiej, szyja posiada wyraźny mocny fioletowy połysk, oraz czyste białe kropki. Brzuch oraz uda gołębia są barwy białej. Tarcze skrzydeł ptaka są siwo niebieskie oraz wymieszane z białą barwą czarne pasy, ogon niebieski z czarną wstęgą poprzeczną na samym końcu. BŁĘDAMI w wyglądzie gołębi Wiedeńskich ciemnobocianich są łuskowate tarcze skrzydeł, inna barwa brzucha niż biała.

Gołębie Wiedeńskie lotne jasnobocianie posiadają podstawową barwę upierzenia, którą jest biel, zaś lotki oraz koniec ogona są niebiesko- siwe, gołębie te posiadają bocianie upierzenie oraz ogon w barwie czysto białej. BŁĘDAMI w wyglądzie u gołębi Wiedeńskich jasnobocianich jest występowanie pasów, posiadanie barwnych piór znajdujących się na głowie oraz szyi, białe lotki, poprzerywany pas, znajdujący się na ogonie, nie czysta barwa na ogonie.

Gołębie Wiedeńskie lotne Barwne bocianie posiadają podstawową barwę białą, głowa, mały stanik, ogon oraz lotki muszą być u nich jak najbardziej barwne jak ich końcówki lotek. BŁĘDAMI w wyglądzie u gołębi Wiedeńskich lotnych barwnych bocianich są widoczne kolorowe pióra znajdujące się na szyi, brzuch oraz udach, białe widoczne lotki.

Gołębie Wiedeńskie lotne Pokrywające dwubarwne mają głowę, mały stanik, ogon oraz skrzydła bardzo barwne, zaś pozostałe upierzenie (szyja, pierś, brzuch i plecy) barwy białej. BŁEDAMI w wyglądzie gołębi Wiedeńskich lotnych pokrywających dwubarwnych posiadają nie równomierny rysunek, białe pióra pomiędzy barwnymi albo na odwrót, matowy kolor.

Gołębie Wiedeńskie lotne Kibic - czajki pierś, brzuch oraz uda są białej barwy, zaś pozostałe upierzenie jest bardzo kolorowe. Rysunek u tych gołębi znajduje się bardzo wysoko na piersi, na wysokości skrzydeł jest odcięty. BŁEDAMI w wyglądzie gołębi Wiedeńskich Kibic- czajki jest nierównomierny rysunek, bardzo barwne pióra znajdujące się na brzuchu oraz udach, całkowicie ciemny dziób, zaś przy czerwonym opierzeniu i żółtym jest całkowicie ciemny.



Gołębie Wiedeńskie lotne Roszeniowo- pstre posiadają białe pióra, znajdujące się na przedniej części tarczy skrzydeł ptaka (tzw. różna na skrzydłach) oraz posiadają uformowaną plamę znajdującą się na środku ramion, w samym centralnym środku ramion w kształcie litery "V". Uformowanej plamy może u tych gołębi zabraknąć na barkach, ramionach. Pozostałe upierzenie ma bardzo intensywny kolor. BŁĘDY w wyglądzie gołębi Wiedeńskich lotnych Roszeniowo - pstrych to zbyt maly lub zbyt slaby rysunek znajdujący się na skrzydłach.

Błędy wyglądu u wszystkich gołębi rasy Wiedeński lotny to za bardzo gruba figura budowy, widocznie zaznaczona pozioma postawa, zbyt głęboko ustawiony. Szyja zbyt krotka, za gruba lub źle wycięta. Ptak z opuszczonymi skrzydłami, zbyt mało wyrazista głowa, strome czoło, bardzo płaskie czoło, za krótki, gruby lub za bardzo opuszczony w dół dziób, czerwone żyłki znajdujące się na tęczówce, zły kolor brwi lub dzioba.
Uwagi do oceny kształt głowy, ustawienie dzioba, ustawienie figury gołębia, postawa, kształt szyi, kolor, rysunek, ogólny wygląd.

Komentarze (2)
Autor: ~Robert     (2019-02-24,  20:47:43)      [odpowiedzi: 1]     (IP: 89.231.55.7)Odpowiedz
Temat:

Szukam wiedeńskich wysokolotnych bocianich


Kupię jak w tytule ładne wiedeńskie lotne jasne bocianie


Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: 3minusplus 5 = <= Napisz wynik działania.
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!