Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Kury i kuraki » Ankona

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Ankona

Kura Ankana
Kura Ankana
     Kura Ankona jest starą europejską rasą kur wywodzącą się ze środkowych Włoch, a dokładnie z miasta Ankona. Kury tej rasy zostały wywiezione do Stanów Zjednoczonych w połowie XIX wieku, zyskały tam ogromną sławę i popularność jako dobre kury nioski. Kura Ankona jest kurą o średniej wielkości ciała. Na samym początku swojego istnienia kury te były hodowana jako nioski, i obecnie także są cenione jako nioski, ponieważ charakteryzują się bardzo dobrą i wysoką nieśnością.

Wygląd


     Głowa o średniej wielkości, znajduje się na niej duży grzebień z kilkoma dość długimi ząbkami o barwie czerwonej. Dzwonki tej rasy kur są dość wydłużone, o zaokrąglonym kształcie, mają barwę czerwoną. Duże zausznice są bardzo dobrze widoczne, są duże o barwie białej. Policzki w barwie czerwonej. Dziób bardzo silny i w jasnej barwie. Szyjakury Ankona jest średniej długości, jest bardzo mocna i nieco wygięta. Grzbiet o średniej długości, jest pochylony. Tułów bardzo krótki, o owalnym kształcie. Pierś bardzo pełna i wyraźnie zaokrąglona. Skrzydła o średniej długości, bardzo dobrze przylegają do ciała. Sierpówki długie oraz zakrzywiony. Uda bardzo dobrze rozwinięte, skoki dość długie o barwie jasnej. Ogon u koguta tej rasy jest bardzo dobrze rozwinięty.
     Kura Ankona występuje w kilku odmianach barwnych, a do najpopularniejszej odmiany upierzenia tych ptaków należy barwa czarna z widocznym białym nakrapianiem. Masa koguta
 • 2500g
  Masa kury
 • 2000g
  Masa jaja
 • 60g
  Barwa skorupki
 • biała

 • Komentarze (0)
  Brak komentarzy do tego artykułu

  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: 6minusplus 3 = <= Napisz wynik działania.
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!