Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Kury i kuraki » Bojowiec nowoangielski

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Bojowiec nowoangielski

Bojowiec nowoangielski
Bojowiec nowoangielski
     Bojowce nowoangielskie zostały wyhodowane w Anglii w 1846 roku. Używano tych ptaków do walk kogutów, które cieszyły się dużą popularnością do roku 1900, ponieważ zakazano aby się odbywały. Hodowca, niejaki W F. Entswile wyhodował kury miniaturowe rasy - bojowce nowoangielskie, w tym samym czasie zostały wyhodowane także bojowce staroangielskie . W dzisiejszych czasach rasa ta musi walczyć o swoją egzystencję, ponieważ niewielu hodowców je nadal hoduje. Miniatura tej rasy cieszy się większa sympatią, można to zauważyć po ilości pokazywanych osobników na wystawach.WYGLĄD

     Bojowiec nowoangielski jest rasą kur i kuraków o bardzo długich nogach, opływowej linii tułowia i bardzo długiej szyi jak również dumnej postawie. Tułów Bojowca nowoangielskiego jest bardzo szeroki w partii ramion, zwęża się znacznie w tył. Grzbiet ptaka jest krótki, lekko opada w kierunku ogona. Charakterystyczną cechą Bojowca nowoangielskiego są mocno osadzone, wystające i kanciaste ramiona. Skrzydła ma płaskie, zaokrąglone, bardzo dobrze przylegające do ciała nosi je wysoko. Pierś bardzo szeroka, ale płaska, bardzo często jest to określane przez hodowców jako tzw. "frontem". Ogon Bojowca nowoangielskiego jest krótki, pokryty cienkimi piórkami. Ogon rasowego bojowca nowoangielskiego musi być płaski oraz zawsze ustawiony w pozycji poziomej. Sierpówki są bardzo krótkie i wąskie, bardzo delikatnie zagięte do dołu. Uda ptaka są bardzo długie i smukłe, zaś skoki również długie i proste, rozstawione w miarę szeroko. Na połączeniu nóg z udami nie może być u rasowych ptaków żadnych zagięć. Barwa nóg zawsze jest zależna od danej barwy upierzenia: tzn. od koloru żółtego do zielonego, czasami są nawet czarne.

Kogut i kura rasy bojowiec nowoangielski
Kogut i kura rasy bojowiec nowoangielski
     Bojowiec nowoangielski ma małą głowę, która jest podłużna i ma kształt klina. Grzebień także jest mały o typie pojedynczym. Dzwonki doskonale integrują się z resztą, są małe i okrągłe. Część twarzowa bojowców nowoangielskich jest bardzo gładka, dobrze ukrwiona o barwie czerwonej. Dzwonki oraz zausznice muszą zawsze być bardzo dobrze widoczne. Barwa oczu zawsze jest zależna od upierzenia ptaków: od jasnoczerwonej barwy do ciemnobrązowej.

Duże Bojowce nowoangielskie występują w następujących barwach upierzenia: białej, biato-pomarańczowej, brzozowej, czerwonej, czarnej, niebieskiej, niebieskiej brzozowej, niebiesko-pomarańczowej, niebiesko-srebrzystoszyjej, niebiesko-ztocistoszyjej, srebrzystoszyjej, złocistoszyjej, pszenicznej, złocisto-pszenicznej.

Miniatury Bojowce nowoangielskie występują w następujących barwach upierzenia: we wszystkich wymienionych barwach upierzenia bojowców dużych oraz jastrzębiatej, niebiesko-srebrzystoszyjej z pomarańczowymi ramionami, srebrzysto-pszenicznej.

Waga ptaków podstawowych:
 • kogut 2000 do 3000 g
 • kura 1750 do 2500 g g
  Waga ptaków miniaturowych:
 • kogut 600 g
 • kura 500 g
  Masa jaja kur podstawowych:
 • 50 g g
  Masa jaja kur miniatur:
 • 25 g
  Nieśność roczna kur podstawowych:
 • 90 jaj rocznie
  Nieśność roczna kur miniaturowych:
 • 80 jaj rocznie jaj
  Skorupa jaja kur rasy Bojowiec nowoangielski zarówno u kur podstawowych jak również u kur miniaturowych jest barwy białej, która przechodzi w barwę szarą.
  Wielkość obrączek u kur podstawowych:
 • kogut 20
 • kura 18
  Wielkość obrączek u kur podstawowych:
 • kogut 11
 • kura 9

 • Komentarze (2)
  Autor: ~grzes5     (2020-02-21,  22:23:55)      [odpowiedzi: 0]     (IP: 31.0.127.242)Odpowiedz
  Temat:

  bojowce


  ooo? mój bojowiec na fotce
  Autor: ~Kris     (2014-11-24,  08:29:08)      [odpowiedzi: 0]     (IP: 83.15.253.34)Odpowiedz
  Temat:

  Nowoangielskie


  Moje doświadczenia wskazują, że optymalnym rozmiarem dla kurek miniaturowych jest dziesiątka, 9 ledwo ledwo - ciasna


  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: 6minusplus 7 = <= Napisz wynik działania.
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!