Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Kury i kuraki » Creve coeur

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Creve coeur

Kogut rasy creve coeur
Kogut rasy creve coeur
      Kura rasy Creve Coeur (Crevecoeur) jest jedną z najstarszych ras francuskich. Wywodzi się z Normandii. Ptaki tej rasy były zagrożone wyginięciem, ale rasa została uratowana przez hodowców ptaków ozdobnych, obecnie jest bardzo znana i bardzo chętnie hodowana. Na samym początku swojego istnienia rasa była hodowana wyłącznie w celach mięsnych, obecnie jest hodowana także hobbystycznie.Wygląd


      Kury i kuraki rasy Creve Coeur posiadają szeroką głowę, która jest wysklepiona, bardzo masywna, posiadają na głowie wyraźny czub, który składa się z długich szerokich piór odchylających się do tyłu. Grzebień jest bardzo charakterystyczny u tej rasy, jest złożony z dwóch wyraźnych rogów, bez jakichkolwiek rozgałęzień. Oczy są barwy żółtawo-czerwonej. Dzwonki ptaków maja prosty kształt, są bardzo dobrze przykryte brodą. Małe zausznice są barwy białej, dobrze schowane za bokobrodami. Czerwone policzki są także przykryte brodą. Dziób bardzo silny i mocny, nieco zakrzywiony, z szerokimi otworami nosowymi. Szyja ptaka jest dość długa, wraz z tułowiem nadaje bardzo elegancką postawę.
Kurczeta Creve Coeur
Kurczeta Creve Coeur
      Creve Coeur jest małą kurą o masywnej budowie ciała, długim, szerokim oraz lekko pochylonym tułowiu. Grzbiet ptaków jest pochylony, długi oraz szeroki. Ptaki tej rasy posiadają szeroką, niską pierś, która jest bardzo dobrze rozwinięta. Ogon u koguta jest nieco lecz wyraźnie podniesiony, zaś sierpówki są szerokie oraz widocznie zagięte. Skrzydła dość duże, ułożone prawie pionowo, przylegają bardzo dobrze do tułowia. Uda krótkie, bardzo masywne, zaś skoki są gładkie o barwie ciemnoszarej przechodzącej w barwę szaroczarną, posiada cztery palce.
      Kury rasy Creve Coeur występują w różnych odmianach barwnych, lecz do najpopularniejszych ubarwień należy barwa biała, czarna, jarzębiata oraz niebieska.
 • Masa ciała dorosłego koguta wynosi około 3000g
 • Masa ciała dorosłej kury wynosi około 2500g
 • Masa jaja wynosi około 55g
 • Barwa skorupki - biała

 • Komentarze (0)
  Brak komentarzy do tego artykułu

  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: 2minusplus 10 = <= Napisz wynik działania.
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!