Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Kury i kuraki » Kura Alzacka

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Kura Alzacka

Biała kura
Biała kura
     Kura alzacka należy do jednych z najstarszych ras kur. Rasa ta została wyhodowana w XIX wieku na terenach Alzacji. Ta rasa kur posiada krępą budowę ciała, bardzo dobrze się prezentuje, jest bardzo elegancka. Od samego początku swojego istnienia kury tej rasy były hodowane w celach uzyskania smacznego mięsa i jaj. Hodowcy wyhodowali także odmianę miniaturową kury alzackiej.

Wygląd
     Kura alzacka posiada małą głowę, na której znajduje się różyczkowy grzebień, który jest pionowy i bardzo mocno uperlony. Na końcu grzebienia tych ptaków znajduje się duży kolec. Sam grzebień jest długi, bardzo wyraźnie opadający ku tyłowi. Dziób posiada średnią długość, jest bardzo mocny i silny, ma barwę ciemną. Oczy kury alzackiej mają ciemną barwę. Policzki posiadają czerwoną barwę, nie posiadają na sobie żadnego upierzenia. Dzwonki średniej wielkości, mają zaokrąglony kształt, ich barwa jest czerwona. Zausznice są również średniej wielkości, swoim kształtem przypominają migdały. Zausznice są barw białej, ze względu na swoją barwę są bardzo dobrze widoczne. Szyja nie jest zbyt długa, ale za to jest bardzo prosta. Tułów jest wyraźnie zaokrąglony. Pierś pełna i bardzo dobrze rozwinięta. Skrzydła posiadają średnią długość, bardzo dobrze przylegają do ciała ptaków. Ogon u kogutów tej rasy jest bardzo pełny, gęsty. Na ogonie kogutów znajdują się długie sierpówki, które są zakrzywione do dołu. Nogi są bardzo mocne, silne i wytrzymałe, nie posiadają na sobie żadnego upierzenia. Kura alzacka została wyhodowana w różnych odmianach barwnych, jednak najczęściej spotykaną odmianą barwną tych ptaków jest barwa biała, czarna, niebieska oraz złota.
Kura
Kura
 • Waga ciała koguta
 • od 2000g do 3000g
 • Waga ciała kury
 • od 2000g do 2500g
 • Masa jaja
 • 60g
 • Barwa skorupki
 • biała

 • Komentarze (0)
  Brak komentarzy do tego artykułu

  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: 4minusplus 6 = <= Napisz wynik działania.
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!