Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Kury i kuraki » Kura Jitokko

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Kura Jitokko

Kura rasy Jitokko
Kura rasy Jitokko
      Kura Jitokko została wyhodowana w Japonii, ponadto w roku 1943 kury i kuraki tej rasy zostały uznane jako Żywe Pomniki Przyrody. Z początku kury tej rasy były hodowane wyłącznie w celu pozyskania mięsa oraz jaj, obecnie cieszą się dużą popularnością pośród hodowców i miłośników ptaków ozdobnych. Ptaki tej rasy są z natury bardzo łagodne, po mimo tego iż posiadają dumną i wojowniczą budowę ciała, bardzo mocno przyzwyczajają się do swoich opiekunów. Czasami kury potrafią długo chodzić za sowim opiekunem, domagając się w ten sposób głaskania.

Wygląd


      Kury Jitokko posiadają małą głowę, na której mieści się pojedynczy mały grzebień. Na głowie mieści się czub z bardzo gęstych, opadających na tył głowy piór. Łączy się on z obfitą brodą i gęstym upierzeniem szyi. Dziób krótki, nieco zagięty. Zausznice średniej wielkości o barwie czerwonej. Dzwonki bardzo małe, słabo widoczne spod obfitego upierzenia. Szyja krótka. Kury Jitokko posiadają szeroki, opadający grzbiet. Pierś pełna oraz bardzo wydatna. Brzuch doskonale zbudowany. Skrzydła idealnie przylegające do tułowia. Uda bardzo mocne, zaś skoki bardzo grube i krótkie. Ogon u koguta rasy Jitokko jest bardzo gęsty i pełny, zaś sierpówki długie i zagięte. Kury tej rasy posiadają bardzo gęste upierzenie. Ptaki tej rasy występują w bardzo wielu odmianach barwnych, lecz do najczęściej spotykanych należą ptaki o ubarwieniu kuropatwianym, pszenicznym, białym oraz czarnym.
Masa koguta
 • od 2400g do 2600g
  Masa kury
 • od 1800g do 2000g
  Masa jaja
 • 30g
  Barwa skorupki
 • brązowa

 • Komentarze (0)
  Brak komentarzy do tego artykułu

  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: 4minusplus 4 = <= Napisz wynik działania.
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!