Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Kury i kuraki » Białoczub holenderski miniaturowy

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Białoczub holenderski miniaturowy

Białoczub holenderski miniaturowy czarny
Białoczub holenderski miniaturowy czarny
     Kura białoczub holenderski miniaturowy jest rasą wyhodowana na terenach Holandii. Powstała w wyniku krzyżowania ras kur czubatych i kur ras miniaturowych. Kura ta charakteryzuje się bardzo dużym i wydatnym czubem, który składa się z bardzo nastroszonych i zwisających po bokach piór. Rasa ta od początku hodowana była jako kura ozdobna.

Wygląd


      Kura białoczub holenderski miniaturowy posiada szeroką głowę, na której znajduje się duży charakterystyczny czub. Ptaki tej rasy nie posiadają grzebienia. Dziób o średniej wielkości, bardzo prosty. Oczy dość duże w kolorze czerwono-brązowym. Policzki w barwie czerwonej. Dzwonki tej rasy kur są dość długie, cienkie, dobrze zaokrąglone, w barwie intensywnej czerwieni. Zausznice swoim kształtem są także zaokrąglone, ale są o barwie białej. Szyja o średniej długości, wyraźnie wygięta. Pierś bardzo wydatna, pełna i dobrze zaokrąglona. Skrzydła bardzo długie, ułożone wysoko. Grzbiet jest szeroki, nico pochylony. Brzuch bardzo dobrze rozwinięty. Kura białoczub holenderski posiada upierzenie z połyskiem, które dobrze przylega do całego ciała. Nogi bardzo gładkie o średniej długości. Ogon u koguta jest zawsze wzniesiony do góry, jest pełny, bardzo gęsto opierzony. Sierpówki znajdujące się na ogonie są długie i bardzo szerokie.
Oprócz białoczubów występują także czarnoczuby. Występują różne odmiany barwne tej rasy, do najpopularniejszych należy barwa biała, czarna, czarna biało nakrapiana, jastrzębia oraz niebieska.
Masa koguta
 • 800g
  Masa kury
 • 700g
  Masa jaja
 • 35g-40g
  Barwa skorupki
 • biała

 • Komentarze (0)
  Brak komentarzy do tego artykułu

  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: 6minusplus 10 = <= Napisz wynik działania.
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!